Botanical perfume Gydja

Průvodce vůněmi

Zde najdete přehledného průvodce vůněmi, který vám pomůže najít tu vůni, která pro vás bude ta pravá dle vašeho  vkusu.

Samozřejmě některé vůně spadají do více než jedné kategorie, ale tento průvodce vám pomůže se zorientovat v hlavních tónech vůní. Kompletní popisy v češtině najdete v galerii níže (v procesu), v angličtině jsou pak k dohledání a zakoupení na našem Etsy e-shopu

EARTHY

ZEMITÉ

DŘEVITÉ / PIŽMOVÉ

KVĚTINOVÉ

Gerdr

Dísablót

Nanna

Eostre

Lokkr

Gnógr-fysa

Minni

Gydja

Ödr

Hel

Ostara

IOVIS
VENERIS

LVNA

Zemité:

Inguz

Heresy

Helheim

Odin

Vitki

Jarðligr

Lyke

OCH

Dřevité:

Berkana

Týr 

Einherjer

Valfödr

Huldra

Spá

Vaxa

Lyke

Utiseta

MERCVRII

Berkana

Bylinkovo / Mechové

Urd

Folkvangr

Valkyrja

Forseti

Eir

Verða

Íviðia

Nætr-elding

Önd

Hamr

Freyr

Pižmovité:

Týr

Fylgja

Helheim

Valhalla

IOVIS​

Inguz

OVOCNÉ

KOŘENĚNÉ

PRO MUŽE

Citrus:

Gerdr

Sumbel

Hedonism

Loki

Gróa gaman

Hyge

Nakhi'el

SOLIS

Other:

Sif

Idunn

Seidr

Kynslóð

Aurum

Bragi

Odin

Heresy

Vitki

Spá

Forseti

Hugleikinn

Jarðligr

Fylgja

Lyke

Ödr

SPECIALITY

Naiades

Heresy

Seidr

Huginn

Muninn

Verða

Blód

Jednotlivé vůně v detailech

Pokud je k mání současná várka, naleznete je zde.

 
Berkana

Berkana

Berkana je svěží dřevitou vůní s jasnými svěžími tóny jasmínu, jehličnatých stromů a geránia a srdcem z růžového dřeva, palisandru, a kouřové břízy a základem z amyrisu, santalu a cedru. Hlavní tóny vůně: jasmín (sambac a auriculatum), rose geranium, palisandr, růžové dřevo, jedle, smrk, santal, cedr, bříza, amyris.

Sumbel

Sumbel

Jako první tóny se objeví jemný citrus v podobě petitgrainu, lemongrass, aloisie, a palmarosy které se mísí s neroli, a zelenějšími tóny chmelu, horského zázvoru, kardamonu a koriandru. Na pozadí se pak v základu objevují medové tóny, santalové dřevo, buddhovo dřevo, hřebíček, skořice a oud. Hlavní tóny: neroli, citrus, palmarosa, lemongrass, kardamom, koriandr, skoříce, santal, med, buddhovo dřevo, chmel.

Freyr

Freyr

Vůně Freyr je inspirovaná klasickým druhem parfémů chypre, s jemnými citrusovými tóny limety, neroli a bergamotu na pozadí ze svěžích bylin - šalvěje, levandule a verbeny a zemitým základem z labdana, vetiveru, pačule a dubového mechu. Hlavní tóny: citrusy, neroli, verbena, levandule, šalvěj muškátová, labdanum, tonka, i, pačule dubový mech

Gerðr

Gerðr

Gerdr je vůně květinová, s lehkým svěžím nádechem citrusové aloisie, a zelené mandarinky a se srdcem z frangipani, vítečníku, tuberózy a karafiátu a s lehkým zeleným základem z dubového mechu, kadidla a kopaivy. Hlavní tóny: aloisie, zelená mandarinka, frangipani osmanthus, tuberoza, zelený čaj, karafát, kadidlo, dubový mech

Inguz

Inguz

Jako vůně, je Inguz podobně jako Berkana novou hlubší interpretací původní vůně a v této iteraci je hluboce zemitá a pižmová s horními tóny bylin, zeleného čaje a geránia, zeleným mechovým srdcem z tymiánu, heřmánku, zázvoru a tabáku a základem z pačule, vetiveru labdana a pryšce. Hlavní tóny vůně: zelený čaj, rozmarýn, galbanum, tymián, růžové dřevo, tabák, pačule, labdanum, zázvor, dubový mech

Dísablót

Dísablót

Dísablót jako vůně je pak inspirovaná tradicí a tradiční ženskou vůní - růží. Kombinuje v sobě extrakty několika druhů růže s růžovým geraniem, které podtrhne ženskost, s vůní další klasicky ženské vůně - levandulí a lilií. Tyto květiny pak doplňuje svěží vůně elemi a něžný základ z krémového cedru, zeleného mechu a buddhova dřeva. Hlavní tóny: Růže (otto, damašská, stolistá), geranium,lenadule, lilie, cedr, dubový mech

Ostara

Ostara

Svěží květinová vůně s tóny narcisu, farnipani, tuberozy a zelenými bylinnými podtóny

Valfreya

Valfreya

Valfreya - jemná ženská, zelená květinová vůně s bylinnými tóny, vrchní tóny z šanty, listů magnólie, estragonu, majoránky, srdcem ze zeleného čaje, sena, růže stolistá, osmanthu, tuberózy a magnólie a se základem z tonky, labdana, myrhy a modrého leknínu.

Folkvangr

Folkvangr

Folkvangr - zelená a bylinná, unisex s hlavními tóny řebříčku, chmele, myrty a levandule, srdcem zeleného čaje, vítečníkem, hyacintem, hennou a jasmínem, základ z vetiveru, dubového mechu, pačule.

Valkyrja

Valkyrja

Valkyrja - suchá, velmi vzdušná vůně pryskyřice a bylin - hlavní tóny vavřínu, rozmarýnu, šalvěje a pelyňku se srdcem z lotosových květů, karafiátu, henny a mastixu, a základem z kadidla a lotosů.

Valhalla

Valhalla

Valhalla - tóny medu, medoviny, včelího vosku, trocha mandlového, velmi sladká, se základem z kadidla, jantaru a pryskyřic. Vůně Valhalla, symbolizuje každodenní cyklus posmrtného života v této velké síni, připomínající sladkou chuť a vůni medu, medoviny, oheň a kadidla s jemnými podtóny pižma.

Valfödr

Valfödr

Valfödr - mužská, kombinace feniklu, kávy a kouřového styraxu se středními bylinnými tóny a oudem, tabákem a kadidlem v základu.

Einherjer

Einherjer

Einherjer - mužská, suchá dřevitá vůně, s hlavou z pomerančových květů, srdce z palo santo, modrého cypřiše, břízy, angeliky a základem ze santalu, oudu, hřebíčku a kopaivy.

Helheim

Helheim

Helheim - unisex, hřejivá, pryskyřičná vůně, založená na kombinaci jantaru a kadidla, hlavní tóny marockého heřmánku, muškátového oříšku a listu magnólie se srdcem ze styraxu, anděliky a pryšce a srdce / základ za jantaru a kadidla.

Kyphi

Kyphi

Utiseta

Utiseta

Blód

Blód

Urd

Urd

Urd je velice zemitou vůní, s tóny jarního mechu pod patami, bylinami, kořeny a mokrou půdou.

Verdandi

Verdandi

Verdandi je hřejivou vůní karafiátů, růže a hyacintu podpořená myrhou a bílým santalem.

Skuld

Skuld

Skuld je éterickou kombinací bílého a růžového lotosu s modrým leknínem ve spojení s šalvějí a levandulí.

Lyke

Lyke

Lyke je hluboká, zemitá vůně, která zrcadlí fyzičnost lidského těla. Kombinuje pižmový základ z pačule, toluánského a peruánského balsámu a přirodního agárového dřeva s hřejivou sladkostí vanilky a čerstvým bílým zázvorem a růžovým dřevem. Lyke je fyzické tělo, schránka, v níž se nacházejí ostatní části duše v tomto hmotném světě. Je to maso, kosti a krev. Spolu s Hamr vytváří podobu a vzhled, který my i ostatní vnímáme.

Önd

Önd

Ond je lehoučká, větrová bylinková vůně inspirovaná vykuřovacími rituály a léčivou, očistnou silou bylin. Mezi hlavní tóny patří levandule, pelyněk, šalvěj a galbanum na základu z vavřínu, hřebíčku, kurkumy a palo santo. Je to životně důležitá energie, dýchání a životní jiskra. Podle mého osobního pohledu je to, co odlišuje život od smrti, živosti a neživosti. Önd rostlin je obětován, aby poskytl hojení a léčivou sílu nebo výživu. Je to také doslovný dech člověka nebo zvířete.

Fylgja

Fylgja

Fylgja je živočišná, pižmová vůně s náznaky koření a spojuje tóny labdana, šafránu, tonky a včelího vosku se sladkou vanilkou a srdcem z kurkumy, styraxu, a ylang ylang. Pozn.: Fylgja jako jediná není 100% veganská, protože obsahuje absolui z včelího vosku. Fylgja znamená doslova následník a je (často, ale ne vždy) zvířecím společníkem jednotlivce, se kterým sdílí část duše.

Gydja

Gydja

Gydja kombinuje spletité květinové tóny mimózy, jasmínu a kladivníku se smyslnou skořicí, santalem a galangálem a základem z myrhy, kurkumy a pačule. Gydja (nebo Godi) je super-vědomou částí já, nesmrtelnou duší, která si uvědomuje vyšší dobro a náš nejlepší zájem, je to, co zůstává neměnné a vnitru pravdivé, zatímco Hyge a Minni rostou a vyvíjejí se, Hamr se mění nebo Lyke zestárne. Být v kontaktu s vnitřním Gydja znamená poslouchat intuici a sledovat vyšší smysl života.

Odin

Odin

Freya

Freya

Hel

Hel

Loki

Loki

Týr

Týr

Thor

Thor

Völva

Völva

Galdr

Galdr

Lokkr

Lokkr

Seidr

Seidr